برای بهبود فضای کسب و کار ، سامانه دادور در قزوین رونمایی شد

برای بهبود فضای کسب و کار ، سامانه دادور در قزوین رونمایی شد

در نشست تبیین الزامات ، پیاده سازی و استقرارسامانه دریافت،انعکاس،پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار ( دادور ) با حضور فیروزی دبیر اجرایی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور برگزار و ازاین سامانه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین روز شنبه در مراسمی با حضور فیروزی دبیر اجرایی مرکز ملی پایش محیط کسب وکار کشور ، منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سید محمدعلی قاسمی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و با شرکت مدیران،معاونین و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان ،  نشست تبیین الزامات پیاده سازی و استقرار سامانه دادور در استانداری قزوین برگزار گردید.

سید محمد علی قاسمی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین در این نشست اظهار داشت : کارگاه آموزشی اجرای سامانه دادور در 13 استان کشور از جمله قزوین برگزار  شده که هدف آن توجیه مدیران دستگاه ها و آموزش به کاربران سامانه می باشد .

وی در ادامه افزود : مرکز ملی پایش محیط کسب و کار  به استناد مصوبه ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بمنظور تسهیل صدور مجوزها، ایجاد ساختار سیستماتیک، قابل پایش، نظارت و رصد به صورت هوشمند و با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفته و راهکاری علمی و تجربه شده در مقیاس جهانی است که امکان وقوع تخلف و ایجاد مشکل در صدور مجوزها را به صفر نزدیک مینماید.

ایشان اهداف تشکیل مرکز را ایجاد هماهنگی بین دستگا­ههای اجرایی برای صدور مجوز، پاسخگو نمودن دستگاه های اجرایی، پایش عملکرد دستگاه های اجرایی، مدیریت دریافت و پاسخ دهی به شکایات و شفاف سازی اطلاعات مرتبط با مجوزها و قوانین و مقررات مرتبط با آن عنوان نمودند.

  ایشان در ادامه اجزای تشکیلاتی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار را شامل سامانه اطلا ع رسانی مجوزهای کشور (سام)، سامانه الکترونیکی دریافت شکایات، انعکاس و پیگیری رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار (دادور)، مرکز تماس فوریتهای محیط کسب و کار (یاور)، پایگاه اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور (نما) بیان نمودند.

قاسمی یاد آور شد: تشکیل مرکز پایش محیط کسب و کار مزایای فراوانی از جمله شناخت گلوگاه های صدور مجوزها، کاهش فساد اداری از طریق نظارت بی واسطه و یکپارچه، آمایش سرزمینی مجوزهای کشور و افزایش اعتماد فعالان اقتصادی به دولت اشاره نمود.

همچنین در ادامه نشست مهندس فیروزی دبیر اجرایی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور به تجارب کشورهای موفق اشاره و ضرورت و نحوه ایجاد سامانه دادور، اهداف، آثار و نتایج استقرار آن را در  سطح کشور  تبیین نمودند.

 وی در ادامه در خصوص مبانی قانونی و مقرراتی دادور و نحوه استفاده از سایت مرکز ملی پایش محیط کسب و کار به آدرس www.bemcenter.ir  توسط کاربران و شیوه پاسخگویی به شکایات ثبت شده توضیحاتی را ارائه نمود . 

در نشست بعد ظهر که در ساعت 13:30 آغاز شد موضوع مجدداً با حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی  تبیین گردید .

 

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لینک ها

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی